تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. لوازم خانگی
 4. chevron_right
 5. تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان

ماشین لباسشویی یکی از لوازم پر مصرف در خانه می باشد؛ البته پر مصرف به معنای مصرف زیاد انرژی نیست، بلکه به معنای آن است که دفعات زیادی از آن در منزل استفاده می شود. اما این مورد هم وجود دارد که لباسشویی با هر نوع برندی که باشد احتمال دارد دچار خرابی شود. به همین جهت، تعمیر لباسشویی در اصفهان و یافتن تیمی متخصص در این زمینه معضل بزرگی برای ساکنین این شهر به شمار می رود. زیرا خرابی ماشین لباسشویی باعث می شود که مشکلاتی در کارهای روزمره ما به وجود آید. یکی از برندهای بسیار مطرح و مورد استفاده ماشین لباسشویی، برند سامسونگ است. در این مطلب ما قصد داریم بیشتر در مورد تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان صحبت کنیم تا شما با انواع مشکلات و راه های پیشگیری و حل آن آشنا شوید.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان

لباسشویی های سامسونگ در ظرفیت های مختلف و عمدتا” در مدل های با تسمه و بدون تسمه با موتور دایرکت درایو (گیربکسی) در بازار موجود می باشند. پس از خرید دستگاه و آماده سازی محل نصب که شامل آماده سازی شیرآلات آب ورودی و تخلیه فاضلاب می باشد شما باید با یک فرد یا تیم متخصص در این زمینه هماهنگ شوید تا ماشین لباسشویی سامسونگ نصب و نحوه استفاده و سرویس و نگهداری دستگاه به شما آموزش داده شود. چنانچه در طول مدت استفاده مشکلاتی مانند خرابی برد لباسشویی، لرزش زیاد، عدم تخلیه آب، صدای زیاد هنگام خشک کردن لباس و یا مشکلات دیگری برای لباسشویی شما پیش آمد، شما باید سریعا” نسبت به تعمیر لباسشویی سامسونگ خود اقدام کنید.
نکته مهمی که باید دقت کنید این است که تعمیر لباسشویی های سامسونگ نیاز به داشتن دانش و فنی بالا و همچنین، تجهیزات پیشرفته مورد نیاز خود را دارد. بنابراین، اگر فردی غیر متخصص اقدام به تعمیر لباسشویی کند، ممکن است آسیب های جدی تری به دستگاه وارد شود که هزینه های بیشتری به همراه دارد. در ادامه این مطلب ما انواع ارورهای رایج در لباسشویی سامسونگ به همراه راه حل های رفع این خطاها را بررسی خواهیم کرد.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان

انواع ارورهای لباسشویی سامسونگ

 1. کد خطا یا ارور HE1 یا HE2:
  مشاهده این ارورها مربوط به خطای عملکرد هیتر یا گرمکن می باشد. ممکن است اتصال کوتاه در هیتر اتفاق افتاده باشد و یا اتصالات دچار قطعی شده باشند. گاهی نیز علت بروز این خطا ایراد در سنسور NTC متصل به هیتر می باشد. به طور دقیق تر ارور HE1 لباسشویی سامسونگ به بیش از حد گرم کردن و ارور HE2 لباسشویی سامسونگ به کار نکردن هیتر دلالت دارد.
  مواردی که جهت رفع ارور HE1یا HE2 لباسشویی سامسونگ باید توسط تکنسین چک شوند:
  آب هیتر، عملکرد مداوم هیتر، سنسور دما یا ترمیستور، مقدار مقاومت ترمیستور، اتصالات هیتر، اتصالات سنسور دمایی. پس از بررسی موارد اشاره شده، دستگاه خود را خاموش کرده و حدودا” پنج دقیقه زمان دهید. سپس دوباره لباسشویی را راه اندازی کنید. در صورتی که مشکل رفع نشده و همچنان باقی بود، بهترین کار ممکن تماس با متخصصان اسپادان سرویس می باشد.
 2. کد خطا یا ارورC 4 یا :4E
  این ارورها زمانیکه لباسشویی شما متوجه مشکلی در ورود آب به دستگاه گردد، بر روی صفحه نمایش لباسشویی نشان داده می شود. معمول ترین دلیل نمایش ارورهای 4C یا 4E به دلیل گرفتگی یا آسیب دیدن لوله ورودی آب می باشد.
  مراحل زیر را جهت عیب یابی و رفع خطای 4C یا 4E ماشین لباسشویی سامسونگ دنبال کنید:
  • شیر آب متصل به دستگاه را چک کنید و از باز بودن کامل آن اطمینان حاصل نمایید.
  • بررسی کنید که لوله تغذیه آب متصل به دستگاه هیچ گونه خم شدگی، نشتی و زخمی شدگی نداشته باشد.
  • فیلتر شبکه ای لوله آب را بررسی کرده و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل نمایید.
  گاهی اوقات خطای 4C در لباسشویی سامسونگ به دلیل مسدود شدن و وجود مانع در محفظه جاپودری ماشین لباسشویی ظاهر می گردد. در این صورت محفظه جاپودری را از دستگاه بیرون کشیده و آن را تمیز کنید و سپس در جای خود قرار دهید.
 3. کد خطا یا ارور UE یا :E4
  این ارور به مشکل عدم تعادل دستگاه و بارگذاری لباس ها در داخل دیگ لباسشویی مربوط است. بروز این خطا بیشتر جنبه آگاهی بخشی داشته و معمولا” با راه اندازی دوباره دستگاه در سیکل های شستشوی بعدی برطرف می شود. با این وجود، دستگاه به دلیل عدم پخش مناسب بار لباس ها و ریسک آسیب رساندن در هنگام چرخش دیگ این ارور را نمایش می دهد.
  لذا جهت پیش گیری از بروز مشکلات جدی تر، توصیه می شود که حتما” موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
  • از راهنمایی های ارائه شده در “دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ” استفاده کنید.
  • بار گذاری دوباره لباسها به صورت یکنواخت و سپس استارت دستگاه.
  • توجه به مقدار لباسها در داخل دیگ (در بعضی از سیکل ها مقدار کم لباس ها موجب عدم تعادل در لباسشویی می گردد).
  نکته: ارور DC لباسشویی سامسونگ نیز مانند ارورهای UE و E4 به مشکل عدم تعادل دستگاه و بارگذاری لباس ها در داخل دیگ لباسشویی مربوط می شود.
 4. کد خطا یا ارور E2:
  اگر چراغ های LED ماشین لباسشویی چشمک زده و پیغام E2 بر روی نمایشگر ظاهر شده است، این امر حاکی از وجود خطایی در کارکرد تخلیه آب از دستگاه می باشد. در این صورت برای رفع خطای به وجود آمده اقدامات زیر را دنبال کنید:
  • آب باقی مانده در دیگ را از طریق لوله تخلیه نمایید، بدین صورت که سطح لوله تخلیه را به پایین تر از سطح آب برسانید و یا در صورت امکان سیکل چرخشی را انتخاب کنید تا مابقی آب را تخلیه نماید.
  • فیلتر پمپ تخلیه را بررسی نمایید که مسدود نشده باشد.
  • لوله تخلیه و اتصالات خروجی از دستگاه را چک کنید. اطمینان حاصل نمایید که خم شدن یا گرفتگی در آنها وجود ندارد.
 5. کد خطا یا ارور DE:
  این ارور در لباسشویی سامسونگ مربوط به مشکل در درب لباسشویی می باشد. از جمله علل مختلف بروز خطا DE موارد زیر می باشد:
  • وقتی که درب با فشار کشیده می شود، به دليل دفرمه شدن زبانه درب، تماس سوئیچ برقرار نشده و خطا می دهد.
  • سوکت سوئیچ قفل به درستی وصل نشده است. سوکت سوئیچ قفل شکسته شده است.
  • ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد.

رفع خطای DE در ماشین لباسشویی سامسونگ به وسیله اقدامات زیر ممکن است:

 • بررسی و اطمینان از صحیح بسته شدن درب لباسشویی
 • بازرسی قفل درب و اجزای آن و تعویض مجموعه در صورت خرابی و کار نکردن آنها
 • بررسی اتصالات قفل درب برای هرگونه اتصال کوتاه و سوختگی

خدمات تخصصی تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان

معنای کد های H2، H3 و H4 در لباسشویی سامسونگ

این کد ها در ماشین لباسشویی سامسونگ زمان باقی مانده تا پایان کل برنامه شست و شو را نشان می دهند:
H2: زمان 100 تا 180 دقیقه تا پایان شست و شو باقی مانده است.
H3: زمان 180 تا 240 دقیقه تا پایان شست و شو باقی مانده است.
H4: برنامه شست و شو به حداقل 240 دقیقه زمان نیاز دارد.
بنابراین نمایش این کد ها روی دستگاه شما جای نگرانی ندارد. بلکه لباسشویی شما ایرادی ندارد و به درستی کار می کند.

شماره های اعزام تعمیرکار لباسشویی در اصفهان اسپادان سرویس :

09137401769

09137401764

03133450854

خدمات تخصصی تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان

با توجه به هزینه ای که برای تعمیرات لباسشویی خود صرف می کنید، طبیعی است که مایل باشید یک تعمیر کار لباسشویی حرفه‌ای این کار را برای شما انجام دهد. به همین جهت، باید توجه داشته باشید که برای انتخاب فرد یا تیمی حرفه ای باید سوابق کاری و میزان رضایت مشتریان قبلی، مدرک فنی تعمیرکار و … بررسی شود.
اسپادان سرویس، مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی اصفهان تجربه و تخصص فراوانی در زمینه عیب یابی و رفع مشکلات انواع لباسشویی دارد. بنابرین، اگر قصد دارید تعمیرات لباسشویی خود را به دست متخصصان فنی بسپارید، می توانید به سراغ تکنسین‌ های اسپادان سرویس بروید و با خیال راحت تعمیر لباسشویی خود را به آن ها بسپارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست