ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. لوازم خانگی
 4. chevron_right
 5. ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

در ماشین لباسشویی سامسونگ هر کدی نشان‌ دهنده معنا و مفهوم خاصی است. در واقع برخی از این کدها خبر از بروز اشکالاتی در سیستم می‌ باشد. به همین دلیل توجه به این علائم و کدها از اهمیت زیادی برخوردار است. برای تشخیص کدهای خطا با سایر کدهای مربوط به زمان شست و شو باید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید. به این صورت می‌توانید علائم هشدار دهنده را تشخیص داده و برای رفع آنها، اقدام کنید. در ادامه این مطلب از اسپادان سرویس به نکاتی در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی و ارورهای آن می‌ پردازیم.

کدهای خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ

کد های خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ

در ادامه کدهای خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ را به صورت مختصر مورد بررسی قرار داده و روش‌ هایی برای رفع آنها ارائه می‌ دهیم:

تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان

کد خطا یا ارور HE1 یا HE2
این ارورها در ماشین لباسشویی سامسونگ نشان‌ دهنده اشکالاتی در عملکرد گرمکن یا هیتر می‌ باشد. در صورت اتصال کوتاه و یا قطع اتصالات در هیتر این ارور نمایش داده می‌ شود. البته این خطاها می‌ تواند وجود ایراداتی در سنسور NTC متصل به هیتر را نیز نشان دهد. اگر بخواهیم دقیق‌تر به این ارور‌ها اشاره داشته باشیم؛ ارور HE1 نشان‌ دهنده بیش از حد گرم کردن و ارور HE2 نشان‌ دهنده کار نکردن هیتر می‌ باشد. برای رفع ارورهای HE1 یا HE2 مواردی نظیر آب هیتر، عملکرد مداوم هیتر، سنسور دما یا ترمیستور، مقدار مقاومت ترمیستور، اتصالات هیتر، اتصالات سنسور دمایی باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود.
نکته: ارور E6 وE5 نیز نشان‌ دهنده خرابی هیتر یا المنت گرمکن آب در لباسشویی سامسونگ می‌ باشد.

کد خطا یا ارور 4C یا 4E
این ارورها نشان‌دهنده وجود مشکلی در ورود آب به لباسشویی می‌ باشد. رایج‌ ترین مشکلی که در زمان مشاهده ارور E 4 وجود دارد، گرفتگی یا آسیب دیدن لوله ورودی آّب می‌ باشد.
برای عیب‌ یابی ارورهای C4 یا E 4 در ابتدا اتصال شیر آب به دستگاه را بررسی کرده و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید. سپس لوله تغذیه آب متصل به دستگاه را چک کنید تا از عدم نشتی و خمیدگی آن مطمئن شوید. در نهایت فیلتر شبکه‌ ای لوله را بررسی کرده و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

نکته: فیلتر شبکه‌ ای حداقل باید 2 بار در سال تمیز شود.

کد خطا یا ارور UE یا E4
این ارورها نشان‌ دهنده مشکل مربوط به جای دادن لباس‌ ها در داخل دیگ لباسشویی و عدم تعادل دستگاه می‌ باشد. این ارورها بیشتر جنبه اطلاع رسانی داشته و معمولا با راه اندازی مجدد دستگاه رفع می‌ شوند.
گاها دستگاه به دلیل عدم پخش مناسب بار لباس‌ ها و ریسک آسیب در هنگام چرخش ارور E4 یا UE را نمایش می‌ دهد.
برای جلوگیری از بروز مشکلاتی جدی می‌ توانید لباس‌ ها را به صورت یکنواخت داخل دستگاه جای داده و آن را راه اندازی کنید. حتما به مقدار لباس‌ ها هم توجه داشته باشید. گاها مقدار کم لباس‌ ها سبب عدم تعادل لباسشویی در زمان چرخش می‌ شود.
نکته: ارور DC هم مانند UE و E4 در لباسشویی سامسونگ نشان‌ دهنده مشکل عدم تعادل دستگاه و بارگذاری لباس‌ ها در دیگ می‌ باشد.

کد خطا یا ارور E2
چشمک زدن چراغ‌ های LED ماشین لباسشویی و ارور‌های E2 یا E 5 روی نمایشگر، نشان‌ دهنده بروز مشکل در عملکرد تخلیه آب از دستگاه می‌ باشد.
به این ترتیب باید از عدم مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه، عدم وجود خمیدگی و گرفتگی لوله تخلیه و اتصالات خروجی اطمینان حاصل کنید.

کد خطا یا ارور 5E یا SE
ارور E5 در بعضی مواقع به صورت اشتباه (SE) خوانده می‌ شود. این ارور نشان‌ دهنده مشکل تخلیه در لباسشویی می‌ باشد.

کد خطا یا ارور DE
مشکلات مربوط به درب لباسشویی سامسونگ با ارور DE نمایش داده می‌‌‌‌‌‌ شود. از دلایل بروز این خطا می‌ توان به دفرمه شدن زبانه درب، عدم اتصال درست سوکت سوئیچ قفل و وجود مشکل در برد دستگاه اشاره داشت.
برای رفع این خطا بسته شدن درب به درستی، قفل و اجزای آن، اتصالات قفل برای هرگونه سوختگی و یا اتصال کوتاه مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خطا یا ارور 8E و 3E
این ارور‌ها نشان‌ دهنده وجود مشکل در موتور لباسشویی می‌ باشد. ارورهای مربوط به موتور کمی سخت برطرف می‌ شوند. به همین دلیل این ارور تنها با کمک گرفتن از یک تکنسین حرفه‌ ای رفع می‌ شود.
از دلایل بروز این ارورها می‌ توان به عملکرد نادرست برد، وجود مشکل در مدار کنترل، اتصال نادرست کانکتور و حرکت بی‌ ثبات موتور به دلیل عدم عملکرد صحیح سنسور اشاره داشت.

کد خطا یا ارور UC
این ارور نشان دهنده اشکالاتی در پاور یا برق ورودی لباسشویی می‌ باشد. رفع این خطا نیز با کمک یک تکنسین خوب و حرفه‌ ای امکان‌پذیر می‌باشد. از دلایل بروز این ارور می‌ توان به افت و یا بار اضافه، افت ولتاژ موقتی اشاره داشت.
مواردی که در این زمان باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد، به شرح زیر می‌باشد:

 • بررسی وضعیت ولتاژ برق مصرف
 • بررسی ولتاژ در حین کار
 • بررسی اتصال دو شاخه

نکته: در بعضی مواقع این ارور مربوط به PBA MAIN است.

کد خطا یا ارور AE
زمانی که ماشین لباسشویی مشکل برقراری ارتباط پیدا می‌ کند، ارور AE نمایش داده می‌ شود. عدم دریافت سیگنال‌ های بین دو برد MAIN و SUB، اتصال اشتباه و یا قطع ارتباط کانکتور MAIN و ُSUB می‌ تواند از دلایل نمایش این ارور باشد.

خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطا یا ارور CE
این ارور نشان‌ دهنده اشکالی در دمای آب می‌ باشد. از دلایل بروز ارور CE می‌ توان به دمای بالای 55 درجه، عدم تخلیه و وجود ایراداتی در سنسور حرارتی اشاره داشت.

کد خطا یا ارور LE
این ارور در لباسشویی سامسونگ به معنی شناسایی نشتی آب توسط دستگاه می‌ باشد. ارور LE از جمله ارورهایی است که علل زیادی می‌ تواند موجب بروز آن شود؛ چرا که در قسمت‌ های مختلفی از لباسشویی امکان نشتی وجود دارد. برای رفع این ارور حتما باید موارد مختلفی توسط تکنسین متخصص بررسی شود. این موارد به شرح زیر می‌ باشد:

 • محل اتصال هیتر
 • دیگ عقب
 • لوله اتصال به محفظه ماده شوینده
 • لوله تخلیه
 • کیس فیلتر پمپ تخلیه
 • سنسور نشتی

کد خطا یا ارور IE و 1E
این ارورها نشان‌دهنده وجود مشکل در تامین آب دستگاه می‌ باشد. از دلایل بروز این مشکل می‌ توان به بسته بودن شیرهای ورودی، نرسیدن سطح آب موجود به میزان استاندارد، کم بودن فشار آب و یا خرابی برخی از قطعات اشاره داشت. در زمان نمایش ارور IE و E 1 بهتر است مواردی را مورد بررسی قرار دهید. این موارد به شرح زیر می‌ باشد:

 • سنسور سطح آب
 • اتصالات و سیم کشی‌ های سنسور فشار آب
 • مقدار فشار آب
 • کنترلر الکترونیکی اصلی یا PCB
 • فیلترهای داخلی دستگاه و درون شیرها
 • شیرهای ورودی تامین آّب
 • اتصالات و سیم کشی شیرها

کد خطا یا ارور SUD
گاها به دلیل خطای چشم این ارور را به شکل UD 5 می‌ خوانند. این ارور زمانی نشان داده می‌ شود که میزان پودرهای شوینده و کف تولید شده از حد استاندارد بیشتر است.
در صورتی که خود دستگاه لباسشویی قادر به حل این مشکل نبود، باید از برنامه شست و شوی بهینه درام استفاده کنید. البته این برنامه فقط در برخی از مدل های لباسشویی سامسونگ می‌ باشد. اگر مدل لباسشویی شما این برنامه را ندارد، می‌ توانید سیکل شست و شو بدون لباس و یا برنامه لباس‌ های نخی در حرارت 90 درجه را آغاز کنید.
برای رفع این مشکل حتما فیلتر‌ها و شلنگ‌ های خروجی را بررسی کنید. ادامه دار شدن نمایش این پیغام به معنای بروز مشکل جدی می‌ باشد. در این مواقع بهتر است از یک تعمیرکار لباسشویی ماهر برای عیب یابی و رفع این مشکل کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور OE و E3
ارور OE و یا E3، به خطر سرریز شدن اشاره دارند. در صورت استفاده بیش از حد استاندارد مایع و یا پودرهای شوینده می‌ تواند باعث نمایش این ارور‌ها شود. در صورت مشاهده ارور OE یا E3 باید لباسشویی را فورا از برق بکشید و یک دقیقه به آن فرصت دهید. سپس دستگاه را روشن کنید تا پمپ تخلیه به کار افتاده و محتویات ماشین لباسشویی را تخلیه کند.
اگر این کار‌ها موجب رفع ارور نشد، باید از یک تعمیرکار خوب برای عیب‌ یابی کمک بگیرید.

کد خطا یا ارور be2
این ارور نشان‌ دهنده گیر کردن دکمه‌ های لباسشویی (به حالت فشرده) می‌ باشد. برای رفع ارور be2 باید پنل جلویی ماشین لباسشویی باز شود. بهتر است این کار توسط شخصی ماهر و متخصص انجام شود.

علائم H2، H3 و H4
H2، H3 وH4 در واقع علائمی هستند که در زمان استفاده از برنامه‌ های شست و شوی طولانی نمایش داده می شوند. گاها علامت H2 در زمان انتخاب گزینه‌ های شست و شوی اضافی نیز به نشان داده می‌ شود.

نکته: علامت H2 نشان‌ دهنده بروز اشکال در مدار گرمایش لباسشویی است. این علامت را با HE2 اشتباه نگیرید. در صورت مشاهده علامت H2 لباسشویی بهتر است دستگاه عیب‌ یابی شود.

معنای کد‌های H2، H3 و H4 در لباسشویی سامسونگ به شرح زیر می‌ باشد:

 • H2: تا پایان شستشو 100 تا 180 دقیقه باقی مانده است.
 • H3: تا پایان شستشو 180 تا 240 دقیقه باقی مانده است.
 • H4: برنامه شست و شو به حداقل 240 دقیقه زمان نیاز است.

جمع بندی

همانطور که می‌ دانید، گرفتن خدماتی مربوط تعمیر لباسشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکت اسپادان سرویس دارای یک گروه حرفه‌ ای و متخصص در زمینه تعمیر یخچال و لباسشویی در اصفهان می‌ باشد. این شرکت با بیش از 20 سال فعالیت در زمینه تعمیر لوازم خانگی، یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌ ها در شهر اصفهان به حساب می‌ آید. شما می‌ توانید برای تعمیر لباسشویی سامسونگ در اصفهان از خدمات شرکت اسپادان سرویس بهره‌ مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست